تاریخچه ابزار های برقی

تاریخچه ابزار های برقی

تاریخچه ابزار های برقی

ابزاری که با موتور الکتریکی یا موتور بنزینی کار می کند، ابزار قدرت نامیده می شود. یک ابزار برقی برخلاف کارهای دستی که فقط برای ابزارهای دستی استفاده می شود، با یک منبع برق اضافی و مکانیک راه اندازی می شود. ابزار آلات برقی ثابت یا قابل حمل نامیده می شوند.

ابزارهای قابل حمل به گونه ای طراحی شده اند که در دست قرار می گیرند و می توان آنها را از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد. ابزارهای برقی ثابت با ویژگی های نوآورانه تر از جمله سرعت و دقت اختراع شدند.

تاریخچه ابزار های برقی

مرسوم ترین انواع ابزارهای برقی، از موتورهای الکتریکی (برقی) استفاده می کنند. معمولاً از موتورهایی با احتراق داخلی و هوایی فشرده نیز استفاده می شوند. سایر منابع انرژی شامل موتورهای احتراقی، احتراق مستقیم سوخت ها و پیشرانه ها، مانند ابزارهای گرد و غبار، یا حتی منابع انرژی طبیعی مانند باد یا نیروی برق آبی است. ابزارهایی که مستقیماً توسط نیروی حیوانات هدایت می شوند، معمولاً ابزار در نظر گرفته نمی شوند.

حداقل 2 میلیون سال است که انسان ها منابع تولید می کنند، با این حال، اولین ابزار برقی تا سال 1895 اختراع نشده است. در واقع، تنها 16 سال از اختراع ادیسون می گذرد که اولین ابزار برقی مدرن اختراع شد. شرکت آلمانی “C&E Fein” یک ابزار الکتریکی مدرنی اختراع کرد که توانست انرژی موتور الکتریکی را با مته (دریل) دستی ترکیب کند. و شاید این اولین دریل برقی در تاریخ باشد.

اما ممکن است امروزه ابزارهای برقی را بدیهی بدانیم، اما نباید در شناخت سهم اجدادمان در تکامل ابزارهای دستی به ابزارهای برقی بخیل باشیم. آنها مثل امروز ما ممتاز نبودند. در عوض، آنها باید با ترکیب کارهای بدن خود، تمام فعالیت ها را با ابزار دستی انجام می دادند. گذشته از آن، افراد مجبور بودند کار تیمی ساده ای را با خطر خطر و آسیب در محل کار انجام دهند.

ایجاد و توسعه ابزارهای برقی سفر جالبی بود که در مصر باستان زمانی که دانشمندان ماه را شناسایی کردند و زندگی را در سراسر جهان تغییر دادند، آغاز شد. در آن زمان، صنعت ابزارهای برقی زنده شد و گهگاه به یک شرکت ابزار برقی پیشرو در جهان تبدیل شد، مانند آنچه امروز داریم. این راهنما به اجداد ما به دلیل مشارکت قابل توجه آنها در سالهای انقلابی سفر با ابزار برقی تقدیم شده است.

معرفی ماشین تراش مصر باستان

در مراحل اولیه، ابتدایی ترین ماشین ابزار توسط یک مصری باستان و توسط یونانیان معرفی شد. اگرچه آنها ابزار الکتریکی یا باتری دار نداشتند، اما اولین ابزار الکتریکی خود به نام تراش را اختراع کردند که برای برش اشکال چوبی استفاده می شد.
با گذشت زمان، ماشین تراش از طریق سفر تکاملی به نسخه مدرن امروزی تبدیل شد. رومی ها از کمان چرخان برای نیرو دادن به این ابزار استفاده می کردند، در حالی که ابزار دستی در قرون وسطی به آن اضافه شد. تا سال 1772 که بریتانیا یک ماشین تراش اسب داشت، بسیار سریع بود.

تصور می شد که ماشین تراش توسط شخصی یا چیزی جدا از اپراتور اداره می شود. با گذشت زمان به طور قابل توجهی به رشد ابزارهای برقی کمک کرد.

1895 اختراع اولین مته الکتریکی

در سال 1879، ایجاد لامپ الکتریکی نورانی توسط توماس ادیسون تأثیر زیادی بر تبدیل ماشین‌آلات به سطح پیشرفته‌تری داشت. مردم شروع به درک چشم انداز عظیم یک ابزار الکتریکی در انقلاب صنعتی کرده اند. سپس، در سال 1895، نقطه عطف زیر توسط شرکت آلمانی C&E Fein با ابداع اولین ابزار الکتریکی مدرن به نام مته تعیین شد.

این اولین بار بود که با ساخت یک موتور الکتریکی ساده، مته دستی به مته برقی تبدیل شد. تأثیر زیادی بر پیشرفت انقلاب صنعتی ابزارهای برقی گذاشت. این مته 75 کیلوگرم ضخامت داشت که توسط یک موتور الکتریکی بزرگ اما نسبتا ملایم و کند کار می کرد. برای اجرا به چند کارگر نیاز داشت. با این حال، در مقایسه با ویژگی های مدرن، ثابت شده است که این مته حجیم، غیرمولد و دشوار است. با این حال، او 20 دهه دیگر در اوج سلطنت کرد.

تاریخچه اولین ابزار برقی

تاریخچه ابزار های برقی

1910 اختراع نسخه پیشرفته C&E Fein Drill

در سال 1910، دانکن بلک و دوستش آلونزو دکر نقطه عطف دیگری را در بازار دریل برقی رقم زدند. در سال 1914، بلک اند دکر با ساخت تپانچه طرح کلت 45، نسخه ابتکاری مته C&E Fein را اختراع کرد. به دنبال این نوآوری، بلک اند دکر شروع به باز کردن یک مته الکتریکی با دستگیره تپانچه و سوئیچ ماشه کرد که به دلیل ویژگی های جامع آن مانند وزن سبک، مکانیسم عملکرد ساده تر و صدای بلندتر، بین اپراتورها بسیار محبوب شده است. در نهایت، این نوع پر جنب و جوش امکانات بسیار زیادی برای تجاری سازی طراحی آن ایجاد کرد.

متعاقباً با پیروی از این مدل، تمامی دریل های برقی قابل حمل فرود آمدند. و اپراتورها نیز امروزه با استفاده از این ابزارهای دستگیره تپانچه کاملاً راحت هستند. در سال 1921، این شرکت با استخدام توزیع‌کنندگانی که برای تبلیغ تمرینات خود از طریق کلاس‌های سلولی آموزش داده بودند، تجارت خود را به بازار خرده‌فروشی گسترش داد.

1930 معرفی مته سبک مورد استفاده در جنگ جهانی دوم

قبل از دهه 1930، ابزارهای برقی اغلب در محفظه های فلزی ریخته گری شده ذخیره می شدند که سنگین، مضر و رسانای الکتریسیته بودند و اغلب مصرف کنندگان را شوکه می کردند. AH Peterson، سازنده ابزار، یک مته با وزن پنج 1b ایجاد کرد. با درخواست هنری فورد برای رفع نیازهای تولید در جنگ جهانی دوم.

سپس نقطه عطف دیگر در تاریخ ابزارهای برقی، چکش ها در سال 1932 بود که توسط بوش معرفی شد و به دنبال آن یک چکش تخریب در سال 1950 معرفی شد. این شرکت اولین مته شارژی خود را در سال 1978 معرفی کرد.

 

مطالعه بیشتر: برند ابزار آلات برقی و شارژی میلواکی

 

1957 معرفی ابزار الکتریکی در جعبه پلاستیکی در بوش

تا دهه 1930، ابزارهای برقی معمولاً در محفظه های فلزی ریخته گری نگهداری می شدند که به دلیل رسانش نیروی فلزی خود باعث آسیب های مکرر در بین مصرف کنندگان به دلیل شوک الکتریکی می شد.
در حالی که در سال 1957 آزمایش هایی با مواد مختلف انجام شد، بوش اولین ابزار برقی را ایجاد کرد که از نمونه پلاستیکی استفاده می کرد. این امر ابزارهای برقی را برای استفاده افراد ایمن تر می کند و کاربران را از خطر برق گرفتگی و آسیب محافظت می کند.

معرفی ابزارها برای ناسا در دهه 1960

در سال 1961، اولین ابزار برقی بی سیم که با باتری نیکل کادمیوم قابل شارژ (NiCad) کار می کرد توسط Black & Decker طراحی و تولید شد. 2 سال بعد، بلک اند دکر توسط شرکت مارتین ماریتا مامور شد تا ابزارهایی را برای برنامه اکتشاف فضایی ناسا طراحی کند.
بلک اند دکر با ناسا همکاری کرد تا مجموعه‌ای از ابزارهای سبک‌تر را بسازد که برای استفاده در محیط‌های گرانش صفر بسیار امکان‌پذیر بود. با این حال، آنها در فضا و در ماه استفاده شده اند.

دهه 1970 و پس از آن

اگرچه در زمینه ابزارهای برقی اصلاحات اساسی چندانی صورت نگرفته بود

a، پیشرفت پیشرونده در فناوری معاصر کمک زیادی به تغییر باتری‌هایی کرده است که منابع را به تدریج سبک‌تر، قدرتمندتر و ایمن‌تر می‌کنند.

به عنوان مثال، Bosch GBH 24 VRE Professional اولین چکش چرخشی شارژی قابل شارژ جهان را در سال 1984 معرفی کرد که می تواند بدون نیاز به اتصال برق اصلی کار کند.

در سال 2004، ماکیتا موتورهای براشلس را به صنعت ابزارهای برقی معرفی کرد، در حالی که در سال 2005 میلواکی باتری‌های لیتیوم یونی را عرضه کرد که ابزارهای برقی بی‌سیم را اصلاح کرد تا آنها را برای مصرف‌کنندگان قابل اجراتر و کاربرپسندتر کند.

نتایجی که اظهار شده تاریخچه ابزار های برقی

امروزه ابزار انرژی بخشی ضروری از نیازهای روزانه ما شده است. چه در محل کار و چه در خانه، در همه جا ما طیف وسیعی از منابع را برای انجام وظایف چند منظوره خود، از تعمیر تا ساختن چیزی، نگه می داریم. زندگی ما را آرام و راحت می کند.

شاید ابزارهای برقی را بدیهی بدانیم. اما برای رسیدن به این سطح، اجداد باید در تمام مرحله رادیکال در تاریخ ابزار انرژی تلاش های مستمری انجام می دادند. آزمایش های متعددی انجام شده است تا بتوان ابزار دست اول را به ابزار برقی تبدیل کرد.

امیدوارم این مقاله در مورد تاریخچه ابزارهای برقی به شما در بهبود دانش خود کمک کرده باشد. ما باید همیشه آن شخصیت های بزرگی را بشناسیم که فداکاری و سهم مهم آنها بر این پیشرفت عظیم که یک واقعیت در بازار ابزار قدرت است تأثیر گذاشته است. اگر سوالی دارید، ما همیشه خوشحال می شویم که از شما بشنویم و نیازهای شما را در اسرع وقت برآورده کنیم.

ممکن است این موارد را نیز دوست داشته باشید:

فروشگاه لایف ابزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من

نماد های اعتماد لایف ابزار

با خیالی آسوده از سایت لایف ابزار خرید کنید
برای مشاهده مجوزهای ما روی نمادهای زیر کلیک کنید

logo-samandehi