نکات طلایی درباره ابزارهای باغبانی

انواع ابزار باغبانی

باغبانی یک نوع تفریح است که خیلی از افراد از انجام آن درآمد کسب می کنند. باغبانی در هر سطحی نیاز به ابزار دارد، ابزارهای باغبانی دو دسته هستند، برقی و ماشینی که آن ها هم خود انواعی دارند. انواع ابزارهای باغبانی در این مقاله آورده شده است.

انواع ابزار های باغبانی دستی

دستکش: دست کش باغبانی یکی از لوازم ایمنی است که باید به آن توجه شود. این دستکش مانع آسیب دست ها حین انجام کار می شود.

قیچی باغبانی: قیچی‌ های باغبانی بر طبق طول دسته به دو گروه تقسیم می شوند: دسته بلند و دسته کوتاه. قیچی دسته کوتاه جهت هرس شاخه ‌های باریک و چیدن گل ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. قیچی دسته بلند جهت هرس کردن پرچین ‌ها و درختچه‌ ها و شاخه ‌های کلفت استفاده می شود. قیچی از لوازم  اساسی در باغبانی است و انواع مختلفی دارد مثل: شمشاد زن، چمن زن، میوه چین،  شاخه زن، قیچی هرس و …

قیچی هرس: کاربرد این قیچی، برش دادن ساقه ها و شاخه ها است. این مدل قیچی در هرس شاخه های کلفت و ضخیم کاربرد ندارد چون باعث کند شدن تیغه و شکستن قیچی می شود.

قیچی شاخه زن: با این قیچی شاخه های بیمار و آفت زده را از درخت جدا می کنند. قیچی شاخه زن برای برش دادن گل ها با ساقه های ضخیم و بلند نیز به کار می رود.

قیچی پرچین: این ابزار جهت برش و تزیین درختچه ها و بوته ها و ساختن  شکل های زیبا مورد استفاده قرار می گیرد.

اره باغبانی : اره را جهت برش و هرس شاخه درختان به کار می گیرند.  در خرید اره باید به جنس تیغه و دسته توجه کرد.

کج بیل: از کج بیل برای باز کردن  و ایجاد شیار در خاک و رفع علف هرز استفاده می شود. کج بیل ها انواع پهن و باریک دارند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

بیل: ضروری ترین وسیله باغبانی بیل است و جهت کندن باغچه کاربرد دارد. بهتر است از بیل های استیل مقاوم که دسته فایبر گلاس دارند، استفاده کنید.

شن کش: شن کش ابزاری است که  در باغچه های کوچک زیاد کاربرد ندارد. این ابزار برای جمع کردن برگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله  با انواع جنس های استیل، پلاستیکی و … در بازار عرضه می شود.

بیلچه: بیلچه باغبانی جهت عوض کردن گلدان‌ و کاشت گیاه ها به کار می رود. بهترین جنس برای خرید بیلچه، استیل ضد زنگ است.

وجین کن: برای وجین و رفع علف های هرز از وجین کن استفاده می شود. این وسیله هم مدل دستی دارد و هم برقی.

چنگال باغبانی: این وسیله برای پوک کردن خاک سخت و مخلوط کردن آن به کار می رود. چنگال باغبانی کار هوا دهی به خاک را نیز انجام می دهد. مخلوط کردن کود یا یونجه نیز با این وسیله قابل انجام است.

چاقو: چاقوی باغبانی به چاقوی هوری هوری شناخته شده است. از کاربردهای این چاقو می توان تراشیدن خاک، بریدن و رفع علف های هرز، جدا کردن ریشه ها، قلمه زدن و کاشت پیاز را نام برد.

لبه ساز: این وسیله برای درست کردن لبه و ایجاد لاین در باغ استفاده می شود. لبه سازهای برقی هم در بازار عرضه می شوند.

شلنگ با سر شلنگ قابل تنظیم: برای آبیاری باغچه و درختان، استفاده از شلنگ با سر شلنگ قابل تنظیم جهت شکل آبیاری و فشار آب ضروری است.

انواع ابزارهای باغبانی ماشینی

این ابزارهای باغبانی ماشینی برای انجام کارهای سنگین‌  با حجم زیاد تولید شده‌ اند.

ماشین چمن زنی: انواع ماشین های چمن زنی دستی، برقی و بنزینی در بازار عرضه شده است. چمن زن برقی جهت استفاده در باغ های بزرگ  و چمن زنی شارژی برای باغ های کوچک تر کاربرد دارد.

شمشاد زن: مرتب کردن و نظم دادن به چمن و شمشاد ها از کاربردهای این دستگاه است. این وسیله سه نوع دستی، برقی و بنزینی دارد.

اره باغبانی ماشینی:  جهت برش شاخه‌ها و تنه های کلفت درخت ها از این اره استفاده می ‌شود.

پمپ آب: پمپ آب توانایی تأمین آب گیاهان را از چاه و رودخانه و… دارد. این پمپ ها در دو مدل برقی و بنزینی تولید شده اند.

پمپ کفکش: کاربرد اصلی این وسیله خارج کردن آب آلوده، گل و لای، شن و … است.

 

نکات مهم در خرید ابزار آلات باغبانی

مهم ترین نکته در خرید ابزارهای باغبانی شرکت تولید کننده است که باید معتبر باشد. نکته دیگر جنس تیغه و دسته ابزار های باغبانی است باید ابزاری با جنس با کیفیت خریداری کرد. دسته ابزارهای باغبانی باید طوری طراحی شده باشند که از خستگی دست در حین کار جلوگیری کند. اندازه و ابعاد ابزار های باغبانی هم در خرید این ابزار مهم است. البته مهمترین نکته محیط و اندازه مکان باغبانی است. برای باغچه های خیلی کوچک به خیلی از ابزارهای باغبانی نیاز نیست.

 

 

 

 

دیدگاهی در مورد “نکات طلایی درباره ابزارهای باغبانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من

نماد های اعتماد لایف ابزار

با خیالی آسوده از سایت لایف ابزار خرید کنید
برای مشاهده مجوزهای ما روی نمادهای زیر کلیک کنید

logo-samandehi