لایف ابزار
ورود و ثبت نام

برش چوب با تجهیزات Stihl

توسط تیم تولید محتوا لایف ابزار
چهارشنبه پانزده آذر ۱۴۰۲
4 دیدگاه
برش چوب با تجهیزات Stihl

چگونه چوب را ایمن برش دهیم؟ در اینجا چند نکته وجود دارد! علاوه بر این، پیشنهاد ما اره برقی و تجهیزات برش چوب Stihl و همچنین چندین لوازم جانبی مکمل از بهترین مارک ها است.

در اواخر پاییز و با اولین سرماخوردگی در خیابان ها، فضای مناسبی برای چنگ زدن در خانه مقابل شومینه روشن ایجاد می شود. استراحت روی صندلی راحتی که با صدای ترق اخگرها آرام می گیرد، جذابیت خود را دارد، اما مانند همه چیزهای زیبا نیاز به فداکاری دارد. در واقع باید به موقع هیزم تهیه کرد و مهمتر از همه در انتخاب آن دقت کرد تا از بازدهی بهینه آن اطمینان حاصل شود. وقتی پالت های چوبی را از فروشنده مورد اعتماد خود خریداری می کنید، قبلاً بریده شده است و بخش عمده ای از تلاش در حمل و نقل است، به خصوص اگر برای اطمینان از عرضه خود در طول زمستان، مقادیر زیادی خریداری کنید. اگر می‌خواهید برای صرفه‌جویی در چیزی، چوب را خودتان برش دهید، راه‌حل این است که چوب برش خورده را به قطعات بزرگ بخرید و در نتیجه هنوز مطابق با نیاز شما تمام شود. در این صورت لازم است خود را به اره برقی مجهز کرده و در نتیجه با تجهیز به برخی وسایل حفاظتی، اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. در این مقاله در مورد نحوه بریدن هیزم با نکاتی که باید رعایت کنید تا ایمن ادامه دهید صحبت خواهیم کرد، نکاتی را در مورد نحوه انتخاب اره برقی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد به شما ارائه خواهیم داد و به شما نشان خواهیم داد که در هنگام برخورد چه وسایلی محافظ لازم است. با آن از برش چوب. مستقیماً از کاتالوگ ما طیف گسترده ای از اره های برقی و تجهیزات برش چوب و همچنین لوازم جانبی مکمل مختلف از بهترین مارک ها را خواهید یافت.

برش هیزم با اره برقی: دستورالعمل گام به گام

اگر نمی‌دانید که چگونه هیزم را برش دهید، می‌توانیم به شما بگوییم که اندازه برش به استفاده‌ای که می‌خواهید از چوب انجام دهید بستگی دارد: آیا برای مثال برای برق انداختن یک شومینه در نظر گرفته شده است؟ در این حالت برش باید حدود 40 سانتی متر باشد. اگر از طرف دیگر برای اجاق گاز یا اجاق چوبی استفاده می شود، برش بهینه باید حدود 30 سانتی متر باشد. با این حال، اکنون روش های مختلف برش چوب با استفاده از اره برقی را به شما نشان می دهیم.

علامت گذاری: چگونه چوب را برش دهیم؟

یکی از کاربردی ترین راه ها برای استفاده از هیزم این است که آن را به قطعاتی برش دهید که به راحتی قابل جابجایی باشد. تبدیل کنده ها، کنده ها و شاخه ها به قطعات حدود یک متری برای برش عملی تر و آسان تر کردن حرکت در باغ خود یا فضای انتخاب شده برای این فعالیت ضروری است. علامت گذاری کنده چوب قبل از برش به شما کمک می کند تا محل برش اره بعدی را دنبال کنید.

شکافتن چوب بر روی زمین: بریدن چوب با خیال راحت

با استفاده از اره برقی، بریدن کنده ها روی زمین جامد آسان است. قبل از شروع فعالیت، مطمئن شوید که کنده نمی تواند حرکت کند، احتمالاً برای پایداری از چوب استفاده کنید، همانطور که برش ها را در طول کل چوب ادامه می دهید. یک احتیاط اساسی این است که برای جلوگیری از گم شدن سیم زنجیر، زمین را لمس نکنید. : برای جلوگیری از این اتفاق باید تنه را به اندازه ¾ شکافت و سپس چرخاند تا عملیات کامل شود.

تقسیم کنده روی یک پایه: چوب را روی یک تکیه گاه دستی ببرید

اگر قسمت پایین محل کار شما برای کار در سطح زمین مناسب نیست، به جای آن از تکیه گاه ها استفاده کنید. آنها هم برای شما و هم برای تجهیزاتتان یک ایمنی هستند: با بلند کردن آن تا ارتفاع ارگونومیک، فشار وارده به کمر هنگام کار زیاد آزاردهنده نخواهد بود. یک تکیه گاه را می توان با استفاده از یکی از سیاهههای مربوط به کار ساخت و یک برش "V" در پایه آن ایجاد کرد. برش باید به اندازه قطر چوبی که روی آن قرار می دهید پهن و عمیق باشد.

کنده ها یا کنده های نازک را برای هیزم ببرید

همچنین در این مورد از کمک اره برقی استفاده خواهید کرد که با آن مستقیماً روی کنده ها یا تنه های نازک که روی پایه اره کاری عملی قرار داده اید کار خواهید کرد. اگر قصد شما قطع شاخه های نسبتاً ضخیم، خزنده ها و ریشه هایی است که برای قیچی هرس خیلی بزرگ هستند، پس چیزی که نیاز دارید قیچی یا قیچی است.

کدام اره برقی را برای هرس کردن بخریم؟

اگر امکان برش چوب شما را مجذوب خود کرده است، ممکن است نیاز به خرید یک اره برقی داشته باشید. باز هم ما چند نکته برای شما داریم. ما دو اره برقی را شناسایی کرده‌ایم که نیازهای اصلی مورد نظر کسانی را که قصد خرید این ابزار را دارند برآورده می‌کنند. بیایید در مورد مدل های MS 194T و MS 151TC-E صحبت کنیم هر دوی این اره‌های برقی STIHL برای هرس و کار درخت‌نوردان طراحی شده‌اند. همه مدل ها به دلیل تعادل بهینه و وزن کم خود متمایز هستند. کار با آنها بسیار آسان است و لرزش بسیار کمی دارند. به طور خاص، MS 151 TC-E سبک ترین اره برقی مراقبت از درخت STIHL است. مجهز به پمپ سوخت دستی و STIHL ErgoStart است که استارت آسان و دقیق را تضمین می کند. هر دو مدل به لطف موتور 2-MIX جدید با کاهش 20 درصدی مصرف سوخت، عملکرد برشی عالی را ارائه می دهند.

اگر من به دنبال بالاترین محدوده هستم، کدام اره برقی را انتخاب کنم؟

Stihl MS 500i اولین اره برقی در جهان با تزریق الکترونیکی "Injection" است که یک نوآوری واقعی است. MS 500i با شتاب رعد و برق و رفتار دینامیکی خود، نه تنها برای بریدن و بریدن، بلکه برای دست و پا زدن نیز عالی است. دوز صحیح سوخت توسط انژکتور مدیریت می شود که عملکرد مطلوب و عملکرد احتراق عالی را در همه شرایط تضمین می کند. به لطف فناوری موتور انقلابی و ساختار سبک وزن، بهترین نسبت وزن به قدرت موجود در بازار به دست آمده است: 1.24 کیلوگرم بر کیلووات

بهترین اره برقی با بهترین قیمت کدام است؟

برای پاسخ به این سوال، باید بین کاربری که شروع به جمع آوری و برش هیزم می کند و کسانی که از اره برقی برای کار خود استفاده می کنند، تمایز قائل شد. برای حرفه ای ها، مدل های MS 311 و MS 500i به ویژه مناسب هستند.

از کدام وسایل حفاظتی برای برش چوب استفاده شود؟

اگر از اره برقی برای برش چوب استفاده می شود، توصیه این است که همیشه از محافظ های مناسب از جمله کلاه ایمنی، ساق های محافظ و دستکش های محافظ استفاده کنید. در میان پیشنهادات موجود در کاتالوگ ما، ما سه محصول با بالاترین کیفیت را پیشنهاد می کنیم که برای کسانی که باید دست خود را در برش چوب امتحان کنند، عالی است. همه محصولات دارای امضای Stihl هستند. اولین مورد، کلاه ایمنی پایه Function با مش نایلونی جلویی است که دید بهینه را در حین استفاده تضمین می کند. دستکش سنسولایت نیز ضروری است، با بسته شدن نوار چسب در کاف: کاربردی و ارگونومیک.  

لوازم مورد نیاز اره برقی

یکی از لوازم جانبی ضروری، روغن روان کننده زنجیر است: برای اطمینان از سرعت، در واقع نمی توانید روغن کاری خوب زنجیره برش را در هر فصلی که هستید نادیده بگیرید. روانکاری ضعیف منجر به گرمای بیش از حد می شود که به نوبه خود می تواند باعث سایش زودرس دندانه های زنجیر و افزایش مصرف سوخت شود. یکی دیگر از لوازم جانبی بسیار مفید، ظرف بنزین با ظرفیت 5 لیتر است: به راحتی می توان آن را به همه جا حمل کرد و می توان از طریق لوله خروجی سوخت گیری کرد. در این مقاله دیدیم که Stihl چگونه می تواند کیفیت 360 درجه را در زمینه برش چوب ارائه دهد، با این حال برای کسانی که مایل به بررسی مارک های دیگر در کاتالوگ ما هستند، می توانیم مارک هایی با کالیبر هیوندای، داکما و باکو را نیز توصیه کنیم. که از آن محصولات جالبی را گزارش می کنیم:
تماس با پشتیبانی پشتیبانی بله پشتیبانی در واتس اپ پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی آنلاین