لایف ابزار
ورود و ثبت نام

کاربرد دستگاه پولیش

توسط تیم تولید محتوا لایف ابزار
چهارشنبه نوزده مهر ۱۴۰۲
4 دیدگاه
کاربرد دستگاه پولیش

همه ما این واقعیت را تجربه کرده ایم که چیزهایی که برای ما عزیز هستند به مرور زمان درخشش و زیبایی خود را از دست می دهند. اگر محصول فلزی باشد، ممکن است خراش، برآمدگی و سایر عیوب روی آن ظاهر شود.

برای بازگرداندن لوازم به حالت نمایش خود، به ابزارهای خاصی نیاز دارید. می توانید خود را به کاغذ سنباده ریز دانه معمولی و خمیر مخصوص محدود کنید، اما باید زمان و تلاش زیادی را برای پردازش صرف کنید. راه برون رفت از این وضعیت یک دستگاه پولیش است که از انواع ابزارآلات صنعتی می باشد و تا حد زیادی فرآیند را تسهیل و سرعت می بخشد.

نحوه استفاده از دستگاه پولیش

استفاده از دستگاه پولیش بسیار ساده است، بنابراین کاربر به دانش خاصی نیاز ندارد. اغلب از آن برای سنگ زنی، تزریق و پرداخت سطوح مختلف اسده می شود.

حوزه اصلی کاربرد، پردازش عناصر بدنه خودرو است. شما می توانید پولیش خودرو را به تنهایی انجام دهید، بنابراین این دستگاه در بین رانندگان تقاضای زیادی دارد.

علاوه بر این، دستگاه پولیش کار بازسازی مبلمان و سایر وسایل داخلی را ساده می کند.

انواع ماشین پولیش

  • دایره ای - از نظر ظاهری شبیه به یک آسیاب است، با این حال، آنها در افزایش گشتاور و سرعت چرخش کم متفاوت هستند. در حین کار فقط حرکات دایره ای انجام دهید.
  • غیر دایره ای - ابزار نه تنها در یک دایره می چرخد، بلکه حرکات رفت و برگشتی را نیز انجام می دهد. مجموع یک حرکت مداری است. در مقایسه با ماشین های دایره ای، با کاهش گرمایش در منطقه پردازش و پرداخت سطح بهتر مشخص می شود.

براساس روش عرضه:

  • پنوماتیک - دایره توسط هوای فشرده هدایت می شود، بنابراین یک کمپرسور در نزدیکی آن لازم است. به همین دلیل، آنها به ندرت در خانه استفاده می شوند.
  • شبکه - از یک شبکه الکتریکی استاندارد تشکیل شده است.
  • قابل شارژ - با باتری داخلی تغذیه می شود. به دلیل عمر باتری کوتاه چندان رایج نیستند، اما در برخی موارد ضروری هستند.

بر اساس طراحی:

  • زاویه ای - یکی از ویژگی های طراحی این است که دیسک پولیش و بدنه دستگاه در زوایای قائم قرار دارند. این رایج ترین مدل است. پولیش زاویه ای برای سطوح عمودی مناسب است. مستقیم با دو دسته متقارن.
  • مستقیم با یک دسته اضافی اصلی و قابل جابجایی.

بسته به مخاطب هدف:

  • خانگی - آنها با قدرت کم مشخص می شوند که برای بارهای کوتاه به مدت 3-4 ساعت در روز طراحی شده اند.
  • حرفه ای - این ابزار قرار است به شدت مورد استفاده قرار گیرد. اغلب توابع اضافی داخلی وجود دارد، کنترل سرعت، شروع نرم، حفظ مقدار سرعت تنظیم شده. چنین دستگاه هایی معمولاً در رده قیمتی بالایی هستند.
  • نیمه حرفه ای - سازش بین ماشین های خانگی و حرفه ای.

هنگام انتخاب دستگاه پولیش به چه چیزی توجه کنیم؟

اگر می خواهید این ابزار مفید را خریداری کنید، باید تلاش زیادی را برای انتخاب مدل مناسب انجام دهید. برای صرفه جویی در زمان، کارشناسان توصیه می کنند به عوامل کلیدی زیر توجه کنید:

مصرف برق - هر چه دستگاه بالاتر باشد، بهره وری بیشتری دارد. برای اکثر کارها، 1000 وات کافی است، در حالی که وزن دستگاه 2-3 کیلوگرم خواهد بود.

عملکرد کنترل RPM - مکانیزم کنترل الکترونیکی ترجیح داده می شود. بدون چنین افزودنی، استفاده از دستگاه پولیش توصیه نمی شود، زیرا لیست کارهای موجود به شدت کاهش می یابد.

ارگونومی - طراحی متفکرانه دسته و بدنه به شما این امکان را می دهد که برای مدت طولانی بدون وقفه با ابزار کار کنید.

عملکرد تثبیت سرعت - به لطف این عملکرد، حالت کار و نیروی گیره تأثیر کمی بر سرعت چرخش خواهد داشت.

 

توصیه های کاربردی

برای صیقل دادن سطح، علاوه بر دستگاه، به چرخ های مخصوص آسیاب، خمیرها و همچنین پارچه های میکروفیبر نیاز خواهید داشت.

قبل از شروع کار، حتما سطح مورد نظر را پاک کرده و خشک کنید. نیروی فشار باید بسته به خمیر پرداخت استفاده شده و سرعت انتخاب شود.

همانطور که سطح پردازش می شود، ابتدا خراش های کوچک و سپس خراش های بزرگ از بین می روند. در هر مرحله خمیر مناسب انتخاب شده و به طور یکنواخت اعمال می شود.

اگر تجربه پولیش وجود ندارد، کارشناسان توصیه می کنند که ابتدا دست خود را در یک منطقه آزمایشی کوچک امتحان کنید.

در طول پردازش، به طور دوره ای بررسی کنید که آیا خمیر روی سایر عناصر سطحی قرار گرفته است یا خیر. روی بسیاری از آنها، اگر به موقع پاک نشود، ممکن است یک پوشش مات باقی بماند.

خرید دستگاه پولیش

با توجه به توضیحات بالا و گستردگی استفاده‌ی این محصول، پیشنهاد ما به شما خرید آنلاین و مطمئن از سایت لایف ابزار می باشد که فروش اغلب ابزارالات صنعتی و خانگی را در ایران پوشش می دهد.

تماس با پشتیبانی پشتیبانی بله پشتیبانی در واتس اپ پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی آنلاین